Mechanical interlocking by base plate, interlock accessory for ComPacT NSX 400…630A
Available for Shipping : 18-May-2026
  • Control unit accessory.
  • Component of control unit.
  • Free instrallation with the panel.
  • Compatible with ComPacT NSX series in TransferPacT family.
Manufacturer: Schneider Electric
Delivery date: 18-May-2026
Products specifications
Attribute name Attribute value
Main
[Us] rated supply voltage 24...250 V DC, 48...415 V AC at 50/60 Hz, 440 V AC at 60 Hz